Menu:


JAUNIEŠI NO KARMELA EKLEZIĀLĀS KUSTĪBAS
JAUNGADU SAGAIDA RĒZEKNĒ

Laika posmā no 29.decembra līdz 1.janvarim Rēzeknē Jauno gadu sagaidīja Karmela ekleziālās kustības jaunieši. Šīs dienas tika piepildītas ar dažādiem pasākumiem un lūgšanām. Kopskaitā pulcējāmies skaitā ap 30 no dažādām Latvijas pilsētām un mūs ar savu klātbūtni pagodināja 3 itāļi no šīs pašas kustības. Programma bija šāda, ka 29.12. ierašanās, vakariņas, iepazīšanās 30.12. pārgājiens, galda spēles 31.12. veidojām svētku sajūtu vakara ballei (dekorācijas, u.t.t.), jaungada sagaidīšanas balle. 1.01. dalījāmies pieredzētā, sakopām telpas un devāmies mājup. Neiztrūkstoši bija arī stundu liturģija un sv. Mises.

 

Piedāvāju jums ieskatu dažu jauniešu liecībās:

Kristīne: Šīs dienas patiešām brīnišķīgas padarīja daudz jaunas un skaistas draudzības, jo ļoti daudzi cits citu iepriekš nepazinām. Tās balstījās uz kopīgu laika pavadīšanu, garām, interesantām sarunām, spēļu spēlēšanu, sportiskām aktivitātēm, palīdzēšanu un kopīgām lūgšanām. Man ļoti patika tas, cik ļoti izpalīdzīgi mēs visi bijām – trauki nekad netika atstāti novārtā, grīdas ilgi nepalika dubļainas, izpalīdzība parādījās arī līdz galam notiesātajās lielajās pusdienās, ko īpaši uzņēmās izpalīdzīgākie puiši. Man ļoti, ļoti patika kopīgās lūgšanas – vienotās Mises, katras dienas laudes un kompletorijs, ko izdziedājām dažādās, skaistās melodijās. Un, protams, man ļoti patika arī sirsnīgā sagaidīšana, ko izjutām un piedzīvojām – bijām uzņemti šeit, Rēzeknē, patiešām kā gaidīti un mīļi viesi.

 

Intars: Man patika pārgājiens, kad devāmies kopā dziedot. Man arī patika iet uz baznīcu. Visvairāk mani aizrāva dziedāt garīgās dziesmas. Garšoja arī ēdiens, ko ēdam. Ļoti saistošas bija aktivitātes, piemēram, kad iepazīšanās brīdi visi skaļi nosauca vārdu. Interesants bija teātris un citi kopā veiktie darbi.

 

Liesma: Patika jautrā kompānija, dažādie cilvēki. Patika pārgājiens uz pilskalnu un atpakaļ un tas, ka pa ceļam varēja redzēt arī citas interesantas vietas Rēzeknē. Patika dziedāšana – gan pārgājiena laikā, gan Misēs. Prieks, ka mūsu vidū bija tik skanīgas vīru/puišu balsis! Patika draudzīgā atmosfēra. Bija interesanti pārbaudīt savas zināšanas, intuīciju vecgada vakara pasākumā. Prieks bija apgūt jaunas, interesantas galda spēles. Patika tas, ka varēju iepazīties arī ar topošo restauratori no Itālijas. Kā arī iespēja runāt ar itāļiem – viņi bija ļoti atvērti – bija iespēja parunāt par itāļu valodu!

 

Martins: Man ļoti patika, ka iepazinu jaunus cilvēkus. Jautri bija, ka bija ārzemnieki un varēja parunāt arī angliski. Manuprāt, lieliski bija, ka mūsu bija daudz. Svarīgi man bija, ka bijām ļoti draudzīga kompānija. Novērtēju, ka ļoti centās organizatori un radoši izveidoja organizatoriskus pasākumus. Bija arī deju vakars/diskotēka. Neparasti likās, ka devāmies ceļojumā/pārgājienā. Man patika, ka bija daudzi manā vecumā. Bija arī brīvais laiks. Liels gandarījums, ka sakrita ar svētkiem.


 Copyright © 2013-2018 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze