Menu:


Sēru vēSTS          

x    Š.g. 15. februāra rītā mūžībā aizgājis atvaļinātais pulkvedis Jānis Žagata, kurš laika posmā no 1993. gada līdz 2003. gadam bija LR Zemessardzes Latgales 3. brigādes komandieris.

    Atvadīšanās no pulkveža Jāņa Žagatas notiks sestdien, 23. februārī plkst. 9.00 ar bēru sv. Misi Rēzeknes Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē

    Apbedīšanas ceremonija notiks Balvu novada Tilžas pagasta Kāpessila kapos plkst. 11:45.
* * *

  “Svētā Māra ceļu tek, 
   Basajām kājiņām,

Rokā nesa Dieviņam

   Karavīra dvēselīti.”

* * *

    Ar dziļām skumjām paziņoju, ka šī gada 15. februāra rītā mūžībā aizgāja mans tēvs, atvaļinātais pulkvedis Jānis Žagata.

    Man viņš bija, ir un vienmēr paliks atmiņā ne tikai kā mīļais, labais un stiprais tētis, bet arī kā cilvēks, ar kuru vienmēr lepošos.

    Mans tēvs piedzima 1952. gadā Salnavas pagastā Kārsavas novadā ģimenē kā vecākais dēls četru bērnu ģimenē. Tēta bērnības sapnis bija saistīt savu dzīvi ar militāro jomu. Neviens gan neticēja, ka vienkāršajam lauku puikam, kā tēvs mēdza sevi dēvēt, izdosies iestāties toreizējā Ļeņingradas Augstākajā kara - politiskajā akadēmijā, taču sapnis, iedvesmots ar milzīgu gribasspēku un pašdisciplīnu, piepildījās un durvis un darbu militārajā jomā bija atvērtas.

    Mana tēva, Jāņa Žagatas, lielākais mūža ieguldījums bija dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos. Viņš strādāja Zemessardzē kopš tās dibināšanas pirmsākumiem, komplektēja 36. bataljona brigādes štābu,  piedalījās 3. Latgales novada Zemessardzes brigādes dibināšanā, un no 1993. gada līdz 2003. gadam bija Zemessardzes Latgales novada komandieris.

    1994. gada novembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 76. gadadienu, būdams Zemessardzes Latgales novada 3. brigādes komandieris svētku uzrunā mans tēvs teca:

    “Katram zemessargam jājūt vienotība un spēks, jāpilnveido profesionālās iemaņas un prasmes, lai vajadzības gadījumā varētu stāties aizsargāt Tēvzemi. Lai jūs nekad nepamet apziņa, ka jums uzticētie pienākumi ir svarīgi un to pildīšana ir nepieciešama mūsu tautas un valsts drošībai!”

    Domāju, ka šie vārdi ir nozīmīgākais, ko tētis kā atvaļināts ZS pulkvedis arī šodien vēlētos pateikt katram, kurš stājies Zemessardzes rindās, jo arī viņš pats bija īstens savas valsts patriots un skaidri apzinājās vārdu: “Gods kalpot Latvijai” nozīmi.

    Atvadīšanās no pulkveža Jāņa Žagatas notiks sestdien, 23. februārī plkst. 9.00 ar dievkalpojumu Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāle.

    Apbedīšanas ceremonija notiks Balvu novada Tilžas pagasta Kāpessila kapos plkst. 11:45.

 

Danuta Žagata
______________________________________________________________________
Copyright © 2013-2019 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze