Menu:


MŪŽĪBĀ AIZGĀJIS JELGAVAS DIECĒZES EMERITĒTAIS 
BĪSKAPS ANTONS  jUSTS

Attēlu rezultāti vaicājumam “wedding at cana”    Svētdien, 2019. gada 17. februārī, 87 gadu vecumā mūžībā aizgāja Jelgavas diecēzes emeritētais bīskaps Antons Justs.
   
    Sēru svētā Mise notiks ceturtdien, 21. februārī, plkst. 11:00 Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē. Pēc sv. Mises apbedīšana baznīcas dārzā    Antons Justs ir dzimis 1931. gada 22. novembrī Varakļānu pagasta Šķēļu sādžā. 1944. gada vasarā kopā ar vecākiem  emigrējis uz Vāciju, kur Lībekā pabeidza latviešu pamatskolu. 1949. gadā, pateicoties bīskapa Boļeslava Sloskāna atbalstam, ieradies Beļģijā.
1953. gadā
pabeidzis Senttronas klasisko ģimnāziju. Studijas turpinājis Luvēnas tomistiskās filozofijas augstākajā institūtā, iegūstot licenciāta grādu filozofijā; un Insbrukā, Austrijā,  iegūstot licenciāta grādu teoloģijā. 1960. gadā Keisersbergas benediktiešu klosterī  bīskaps B. Sloskāns A. Justu ordinēja par priesteri. 

    Laikā no 1962. līdz 1968. gadam kā vikārs kalpojis Ričmondas (Richmond) diecēzē ASVVirdžīnijas (Virginia) štatā, Aleksandrijas Vissvētākā Sakramenta draudzē Vašingtonas  (Washington) pievārtē.

    No 1968. līdz 1971. gadam kalpojis Svētās Marijas Jūras zvaigznes draudzē Virdžīnijas Bīčā (Virginia Beach).

    No 1971. līdz 1973. gadam kā prāvests un dekāns  Stauntonā (Staunton) Svētā Asīzes Franciska draudzē. Atgriezies Aleksandrijas Vissvētākā Sakramenta draudzē kā prāvests tur kalpoja sešus gadus.

    No 1979. līdz 1989. gadam pildījis prāvesta pienākumus Greitfolā pie Vašingtonas. Tur viņš nodibināja Svētās Katrīnas no Sjēnas draudzi un uzbūvēja baznīcu viņas godam.

  Kā prāvests kalpojis arī Amerikas latviešiem Vašingtonā, Ņujorkā, Filadelfijā un Sentpītersbērgā; un kā kapelāns organizācijās "ALKA" un "Dzintars".

   1985. gadā Greitfolas Svētās Katrīnas no Sjēnas baznīcā atzīmējis savu 25 gadu priesterības jubileju, saņemot atzinību no pāvesta Jāņa Pāvila II un ASV prezidenta Ronalda Reigana.

Atsaucoties arhibīskapa Jāņa Pujata aicinājumam, 1992. gadā atgriezies Latvijā, kur uzsācis profesora darbu Rīgas Garīgajā seminārā (RGS): lasījis lekcijas filozofijas vēsturē un dogmātiskajā teoloģijā.

    1996. gada 6. janvārī pāvests Jānis Pāvils II, Romā Svētā Pētera bazilikā Antonu Justu konsekrēja par bīskapu. 1996. gada 25. martā Jelgavas katedrālē notika Antona Justa ingress.

    Sasniedzot 80 gadu vecumu, bīskaps lūdzis pāvestu Benediktu XVI atbrīvot viņu no bīskapa kalpojuma. Sākot ar 2011. gada 10. septembri, viņa vietā sāka kalpot Edvards Pavlovskis, bet Antons Justs kļuva par šīs diecēzes bīskapu emeritus (atpūtā). Bīskaps turpināja svinēt svētās Mises. 2011. gadā tika ievēlēts par Bīskapu konferences vadītāju.


                                                                                                                                  radieceze.lv


______________________________________________________________________
Copyright © 2013-2019 Romas katoļu Baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēze